Page 2261 of 2311 FirstFirst ... 225122582259226022612262226322642271 ... LastLast
Results 22,601 to 22,610 of 23103
  1. #22601
    Senior Member maccebu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Gender
    Male
    Posts
    588
    Blog Entries
    2

    Quote Originally Posted by SUEDE View Post
    Uli sa mi kadiyot boss, pahulay sa, pero mo sulay pa ko ug balik, mayta kaluy-an ta ni Sto. Nino makabalik pa or pwede pud malahos na ug Canada. hehe.


    Mana diay mi ug IELTS, pagka palpaka sa akong IELTS, nakatulog ko kadiyot during Reading Test nya ga duka2x ko the whole exam. Lisod kau ni hyper atong anak gud tig ala una na matulog. Maayo na lang dako ug score akong Misis.

    Good luck ninyo sa mga mo kuha ug IELTS, kontra ninyo kay ang tugnaw, duka, ug oras during sa Exam.

    We will miss you all!

    - - - Updated - - -



    haha, lisod jud na boss 12 hours per day, labi na ga sige barog. Ako pud work kay ga lingkod lagi pero 2AM or 3AM maka uli nya balik trabaho 9AM following day para maka apas sa Deadline. Samotan pa akong amo mag sige ug hatag beer while gatrabaho mi, paduka samot.
    mo for good mo boss? lisod ba ang ielts? nag self review mo?

  2. #22602
    Elite Member rl's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Gender
    Male
    Posts
    1,081
    Quote Originally Posted by comicGeek View Post
    UOB ka trabaho bai hahaha ingon ana ilang work life didto
    Good luck boss! Bless ur all your future endeavors., murag ma parehas ta ani , ganahan nsad ko uli ani. ganahan sad mi mag canada.

  3. #22603
    Senior Member maccebu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Gender
    Male
    Posts
    588
    Blog Entries
    2
    Quote Originally Posted by rl View Post
    Good luck boss! Bless ur all your future endeavors., murag ma parehas ta ani , ganahan nsad ko uli ani. ganahan sad mi mag canada.
    kaulion napod ko.. huna huna lang ko sa mga bata.. lisod dyud kong matambay ka sa pinas unya wala source of income.. dili ni sa panghadlok but ang ako kaila gikan siya china nauli.. nahanaw lang kalit ang tinigom niya sa mga gastoon..

    nangontrata nalang cya ron.. cya gud nag ingon nako ani kay na experience niya lisod kayo kon wala ensakto income.. mao mag duha duha sad kog uli.. samot kon naa kay gipang skwela..pero kaundangon nako kayo sa panarbaho sa gawas..

  4. #22604
    Elite Member rl's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Gender
    Male
    Posts
    1,081
    Quote Originally Posted by maccebu View Post
    kaulion napod ko.. huna huna lang ko sa mga bata.. lisod dyud kong matambay ka sa pinas unya wala source of income.. dili ni sa panghadlok but ang ako kaila gikan siya china nauli.. nahanaw lang kalit ang tinigom niya sa mga gastoon..

    nangontrata nalang cya ron.. cya gud nag ingon nako ani kay na experience niya lisod kayo kon wala ensakto income.. mao mag duha duha sad kog uli.. samot kon naa kay gipang skwela..pero kaundangon nako kayo sa panarbaho sa gawas..
    sus boss, very true gyd especially 2 na atong anak. haiiii nako. daghan na gyd tag responsibilities gyd.

    samot na karon ang economy sa singapore grabe ka lisod.

  5. #22605
    Quote Originally Posted by maccebu View Post
    kaulion napod ko.. huna huna lang ko sa mga bata.. lisod dyud kong matambay ka sa pinas unya wala source of income.. dili ni sa panghadlok but ang ako kaila gikan siya china nauli.. nahanaw lang kalit ang tinigom niya sa mga gastoon..

    nangontrata nalang cya ron.. cya gud nag ingon nako ani kay na experience niya lisod kayo kon wala ensakto income.. mao mag duha duha sad kog uli.. samot kon naa kay gipang skwela..pero kaundangon nako kayo sa panarbaho sa gawas..
    Quote Originally Posted by rl View Post
    sus boss, very true gyd especially 2 na atong anak. haiiii nako. daghan na gyd tag responsibilities gyd.
    samot na karon ang economy sa singapore grabe ka lisod.
    Tinood jud ni oi. Naa pod ko mga kaila on the same case.

    Ako, kaulion pod kaayo ko.
    Me and my wife, anad man kaayo mi sa kalisod.
    Pero ang mga bata ... ... maghuna-huna jud ta.

    So, what do we do?
    Sakripisyo na pod atong kaugalingon ani ?

  6. #22606
    Elite Member rl's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Gender
    Male
    Posts
    1,081
    Quote Originally Posted by jackdi View Post
    Tinood jud ni oi. Naa pod ko mga kaila on the same case.

    Ako, kaulion pod kaayo ko.
    Me and my wife, anad man kaayo mi sa kalisod.
    Pero ang mga bata ... ... maghuna-huna jud ta.

    So, what do we do?
    Sakripisyo na pod atong kaugalingon ani ?
    nag lisod diay ka boss jack? unsa nlng kaha mi ani lol

  7. #22607
    Paet kaau ning trabaho nga murag negative na kaau atmosphere. Confrontational kaau ang mga conversation instead of productive. Kapoy na kaau kung wala lang koy mga obligasyon hagbay ra kong ni uli.

  8. #22608
    Quote Originally Posted by rl View Post
    nag lisod diay ka boss jack? unsa nlng kaha mi ani lol
    Ah dili Boss.. hehehe... Wala man mi naglisod karon.
    I believe ikaw pod, wala man pod ka magkalisod karon.

    Ang ako lang is... if mo-uli na ko for good, dili ba kaha mi magkalisod ani.
    Hinoon, wala man namo gi-anad sa luho ang mga bata.
    Pero as parents, we always want the best for our kids, di bah.

    Sige lang... a few more months diri, basin ma-cover pa nako ang pang-tuition sa school.
    Tuition ra man jud ang pinakadaku namo nga gasto.


  9. #22609
    Quote Originally Posted by comicGeek View Post
    Paet kaau ning trabaho nga murag negative na kaau atmosphere. Confrontational kaau ang mga conversation instead of productive. Kapoy na kaau kung wala lang koy mga obligasyon hagbay ra kong ni uli.
    OK ra na Boss.
    Just dont put emotions/feelings to what they are saying.

    If you need to answer them, answer lang in a technical manner based on your work.
    Ayaw butangi og malice or kalagot.
    It's a simple turtle defense ... epektib kaayo Boss.
    Basta wala la'y hikapay.

    That's what i did some years back.
    Para nako, maayo kaayo og results oi.

  10. #22610
    Elite Member rl's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Gender
    Male
    Posts
    1,081
    Quote Originally Posted by comicGeek View Post
    Paet kaau ning trabaho nga murag negative na kaau atmosphere. Confrontational kaau ang mga conversation instead of productive. Kapoy na kaau kung wala lang koy mga obligasyon hagbay ra kong ni uli.
    sakto gyd, pero we have to learn to be thick skinned lng gyd, kay inani gyd ilang kinaiya dri

  11.    Advertisement

Similar Threads

 
  1. Working in Malaysia - Experiences and Tips
    By scilab in forum Overseas
    Replies: 572
    Last Post: 06-15-2020, 05:34 AM
  2. Replies: 14
    Last Post: 01-07-2015, 05:24 AM
  3. Working in Kuwait, experiences and tips...
    By walker in forum Career Center
    Replies: 1
    Last Post: 05-19-2014, 06:44 PM
  4. Working in Hong Kong - Experiences and Tips
    By kryptocrap in forum Career Center
    Replies: 10
    Last Post: 01-05-2014, 01:48 PM
  5. Working at Malaysia - Experiences and Tips
    By psyd_1 in forum Career Center
    Replies: 3
    Last Post: 06-17-2011, 01:13 PM

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
about us
We are the first Cebu Online Media.

iSTORYA.NET is Cebu's Biggest, Southern Philippines' Most Active, and the Philippines' Strongest Online Community!
follow us
#top